KENDİ POTANSİYELİNİ KEŞFET-1

Meram Gençlik Meclisi’nin “Kendi Potansiyelini Keşfet” adlı projesinin ilki Psikolojik Danışman Şüheda Dilan Karayel’in sunumuyla gerçekleştirildi.

 

Şehrin Tasarım Atölyesi’nde düzenlenen programa Meram Gençlik Meclisi Başkanı Sergen Gör, gençlik meclisi üyeleri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Programın başında konuşma yapan Meram Gençlik Meclisi Başkanı Sergen Gör, “Kendi Potansiyelini Keşfet” adlı programa gelirken belki hepinizin aklında farklı soru işaretleri vardı ama şimdi ufak da olsa bir şeyler oluşmuştur. Benim aklıma gelen; en sıkıştığınız ve çıkmaza girdiğiniz dönemde o noktadan nasıl sıyrılabileceğiniz ve nasıl bir yol izleyebileceğiniz hususunda bu programdan önemli kazanımlar elde edebilecek olmanız. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) en sıkıştığı zaman ‘Lâ Tahzen İnnallâhe Meâne' (Tasalanma, Allah bizimle beraberdir) ayetini okuyarak o mağaradan sağ salim çıkmıştı. Programa katılan tüm arkadaşlarımıza ve projenin hazırlanmasına katkı sağlayanlara çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“BAŞARILI OLMANIN SIRRI GÖNÜLLÜLÜKTE”

Hayatta başarılı olmada en önemli etkenin gönüllülük sıfatı olduğunu vurgulan Psikolojik Danışman Dilan Karayel, “Bu yüzden burada Meram Gençlik Meclisi çatısı altında sizin gibi gönüllü arkadaşlarla bir arada bulunmak gerçekten çok güzel bir duygu. Etkili bir iletişim süreci için Johari Penceresi’nden bahsetmek istiyorum. Bu pencerede “açık alan” ve “gizli alanı”ın diğer alanlara baskın gelmesi gerekir. Etkili bir iletişim, bireyin kendini açığa vurma derecesinin arttırılmasıyla mümkün olabilmektedir”  diye konuştu.