ORYANTASYON PROGRAMI

Meram Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Meram Gençlik Meclisi, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Konya’ya yeni gelen öğrencilere oryantasyon programı düzenledi.

Kurulduğu günden bugüne farkındalık oluşturan projeleriyle dikkat çeken Meram Gençlik Meclisi, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Konya’ya gelen öğrencilerle tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Programda, daha önce yapılan çalışmalar hakkında gösterim yapılırken, Meram Gençlik Meclisi ile ilgili merak edilen sorular cevaplandı.

“ZAMAN BENDEDİR VE MEKAN BANA EMANETTİR”

Meram Gençlik Meclisi Başkanı Sergen Gör, oryantasyon programlarının dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirtirken, “Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi; “Zaman bendedir ve mekan bana emanettir” şuurunda bir gençlik olma yolunda bu yola çıktık. Meram Belediyesi öncülüğünde çalışmalarımız kapsamında birçok program gerçekleştirdik. Aramıza yeni katılan siz değerli arkadaşlarımızla daha güzel projelere imza atacağımızı düşünüyoruz. Aramıza hoş geldiniz” dedi. Başkan Sergen Gör, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya gençliğe verdiği katkıdan dolayı da teşekkür etti.

Programın devamında Sağlık ve Spor Komisyonu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyonu, Kültür Sanat komisyonu, Basın Yayın ve Organizasyon Komisyonu, Çevre ve Kent Komisyonu, AR-GE ve Eğitim Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu ve İnsan Kaynakları Komisyonu Başkanları, katılımcılara gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdiler.